Na úvodní stránku

Dnes je sobota
08.05.2021


Optimální oblečení pro výprask

admin

10.01.2013

Výchova

Přečteno: 7457

Komentářů: 6


Opět radí z archívu vycovatel Milan. Dnes se budu zabývat tím, jak by mělo být dítě oblečeno, když dostává výprask na zadek. Jak jsem již zmínil dříve, výprask na holý zadek zavrhuji.


Optimální oblečení dítěte, které dostává výprask na zadek, je oblečení s dvěma vrstvami oděvu, tedy v kalhotách, pod kterými je spodní prádlo. To je stav pro dítě nejpřirozenější. Pokud bude mít dítě vrstvu navíc, tak to také neuškodí. Obecně se dá říci, že čím více vrstev, tím bude lépe zadek ochráněn před možnými jelity, které by dítě po výprasku rozhodně mít nemělo.

Ideálními kalhotami pro dítě, které dostává na zadek budou džíny, či kalhoty podobného střihu, které mají na zadku dvě kapsy. Ty v podstatě vymezují prostor pro výprask a částečně chrání boky dítěte. Určitou ochranu působí, i když jsou zcela prázdné. Pokud v nich však má dítě přiměřený obsah věcí, kterým nehrozí při případném zásahu kapsy poškození, jsem zastánce toho, aby si dítě mohlo věci v zadních kapsách při výprasku ponechat.

Otázkou pro toto posouzení bude, jak dalece věci v zadních kapsách brání či nebrání výkonu výprasku. Jsou-li věci pouze v jedné kapse, pak je zcela jednoznačné, že nebrání. Jsou-li v obou kapsách, pak záleží na vzdálenosti kapes od sebe a na množství věcí v kapsách. U většiny dětských kalhot je ale vzdálenost kapes dostačující. Pro uštědření dost velkého výprasku, když se to umí, stačí na zadku zhruba sedmicentimetrová a větší vzdálenost mezi kapsami (měřeno od vnějších švů kapes).

Podle množství věcí v zadních kapsách vzniká dítěti mezi kalhotami a zadkem vzduchová vrstva. Ta se snižuje o předklon dítěte. Pokud tedy dostává na vystrčený zadek, menší vzduchová vrstva, která vznikne věcmi v zadních kapsách, nevadí. Pokud by bylo dítě bez předklonu, pak zpravidla trestající nástroj není schopen tuto vzduchovou vrstvu překonat a doporučuji dát dítěti na výběr buď předklon a nebo odstranění věcí z alespoň jedné zadní kapsy.

Ještě se vrátím k vrstvám oděvů při výprasku. Zmínil jsem minimální počet a nyní se podívejme, jaký může vzniknout maximální počet. Setkal jsem se s případem, kdy kluk měl na těle plavky, protože věděl, že půjde večer do bazénu. Přes ně měl slipy, přes ně dále ozdobné svrchní trenýrky, v kterých hrál dopoledne pinkponk. Pod nimi měl tepláky, protože odpoledne hráli v tělocvičně, kde nebylo moc teplo, fotbal. A přes to všechno nosil někdy kapsáčové kalhoty a někdy džíny. Měl tedy na sobě celkem pět vrstev, které bych viděl jako maximum.

Zmíněný kluk, který byl takto oblečený, dostal výprask na zadek a přesto, že měl v obou zadních kapsách při výprasku věci, výprask na něj účinkoval. To tedy dokládá výše uvedené skutečnosti. Nesmíme zapomínat, že výprask nemusí být co největší. Má být tak velký, aby byl účinný.

Na závěr pár slov o minimálním počtu vrstev. Může se stát, že v létě je zlobivé dítě jenom v trenýrkách a má tedy pouze jednu vrstvu oblečení na sobě. Pak je možnost ho buď poslat, aby se obléklo do kalhot, např. krátkých a nebo m u dát na zadek pouze v trenýrkách, ale být při tom šetrnější a opatrnější.

Pokud nastane situace, že je dítě nahé, např. ve sprše nebo na nudistické pláži a je nutno, aby na zadek dostalo, pak by v tomto výjimečném případě mělo dostat na zadek pouze rukou. Děti do 15 let by neměly v žádném případě dostávat na holý zadek jakýmkoliv nástrojem. Pokud k tomu dojde, mělo by to být u školních dětí opravdu vzácnou výjimkou a jak jsem již říkal, pouze rukou.

 

Milan 2005-08-10


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názor

Na pěknej zadek

25.10.20 20.54

Milan

Na zadek

24.04.20 12.14

Milda

Na zadek v leginach , elastakacj , bivalich dívčíc

20.01.20 09.37

Milan

Na zadek v leginach , elastakacj , bivalich dívčíc

20.01.20 09.37

Milan

Bez nadpisu

28.11.19 07.41

Vladimir

Optimální oblečení - video

27.11.19 14.45

Vladimír

Číst komentářeZpět


Provozuje Miroslav Pařízek aspol
Všechna práva vyhrazena ©2012
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.