Na úvodní stránku

Dnes je sobota
08.05.2021


O výprascích, které vzrušují

admin

09.01.2013

Výchova

Přečteno: 4442

Komentářů: 1


Tímto článkem bych chtěl navázat na Martinovu poradnu, kde byla řeč o tom, zda potřebuje pomoct dítě, které vzrušují výprasky na zadek a pokud ano, tak jak. Z archívu vám opět radí náš vychovatel Milan.


Hned na úvod mi nezbývá než zkonstatovat, že Martin má ve svých názorech pravdu. Pokud dítě vzrušují výprasky na zadek, většinou z toho nemá žádný psychický problém a není tedy důvod ho „léčit“. Jakákoliv „léčba“ je neúčinná a problém neřeší, pouze může naučit onoho človíčka se s tím vyrovnat psychicky.

Pokud budete takovému dítěti na zadek dávat, ublížit mu tím nemůžete, protože pokud tyto sklony má, tak je má a vy je více nerozvinete. Stejně je neutlumíte tím, když dítěti na zadek dávat nebudete a budete hlídat, aby mu na něj nedával ani nikdo jiný.

Pokud je dítě mladší, pak má výhodu v tom, že si neuvědomuje pravý motiv toho, proč ho výprasky vzrušují a většinou si to vysvětluje nejrůznějšími dobrodružstvími apod. Když se však dostane do puberty, samo objeví, že to má souvislost s jeho sexualitou. V tomto období se mohou dostavit problémy psychické. Ty pak ale může zmnohanásobit nevhodný přístup dospělých.

To, že určitou část dětí a později pak i dospělých, vzrušují výprasky na zadek, je skutečnost, která prostě je. Proto je zbytečné se kvůli tomu jakkoliv traumatizovat. Pouze je třeba, si najít bezpečný způsob uspokojení. Zde tedy doporučuji se řídit radami Martina. Takovýmto dětem svědčí nejrůznější hry, při kterých se prostě na zadek dává. Ty se líbí hlavně klukům a to i těm, které výprasky nevzrušují. Někteří z nich prostě jenom rádi plácají přes zadek druhé a to, že dojde potom řada i na ně, berou jako fakt.

Osobně si myslím, že dítě, které vzrušují výprasky, může nejlépe pochopit ten, kdo sám stejnou věc od dětství zažíval. Ten totiž zákonitě pro toto dítě bude mít pochopení a pokud ho vzrušuje nejenom na zadek dostávat, ale i dávat a zůstane-li ve skupině příznivců malých výprasků, pak bude celkem rád, že takové dítě poznal.

Lidi, které vzrušují výprasky na zadek jsou různí. U dětí to jsou většinou malé výprasky, což je pozitivní. S dospělostí se u některých lidí intenzita jejich velikosti zvětšuje, ale nestejnoměrně. Z někoho se může stát tvrdý masochista, někdo může zůstat u malých výprasků. A existují i jedinci, který sice asi moc není, ale jsou, které nevzrušuje výprask na holý zadek, ale spíše přes kalhoty. Někoho třeba přes džíny, jiného přes tepláky, to je už individuální. Tito lidé se pak těžko zařadí do komunity masochistů a zpravidla si mohou rozumět právě s takovým dítětem.

Další na co bych chtěl upozornit na závěr je skutečnost, že je omyl si myslet, že takové dítě „vyléčíme“ několika pořádnými výprasky a tím, že mu výprasky znechutíme a přestanou ho vzrušovat. Tímto způsobem jej budeme pouze zbytečně týrat, ale vliv to na to nemá vůbec. Zákazy v takovém dítěti budete pouze potlačovat jeho přirozenost.

Jako se dnes ví, že je nesmysl dětem zakazovat masturbaci, tak je třeba si uvědomit, že pro děti, které výprask vzrušuje, je takový výprask svým způsobem obdobou masturbace, i když menší dítě si to neuvědomuje. Ale s masturbací je to podobné, občas ji dělají i velmi malé děti, které ještě ani nevědí, co to je.

 

Milan 2005-07-29


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názor

Je tu nějaký kluk , který mi dá na zadek ?

04.02.21 21.02

milan

Číst komentářeZpět


Provozuje Miroslav Pařízek aspol
Všechna práva vyhrazena ©2012
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.