Na úvodní stránku

Dnes je středa
03.03.2021


Vědci doporučují výprask!

Redakční poštou

16.06.2014

Zajímavosti

Přečteno: 4923

Komentářů: 0


Zajímavý článek, který jsem našel na Internetu a udělal z něj výtah, který najdete i na mé osobní stránce Laminat.name.


Je vidět, že i dnes se najdou objevitelé léčebných účinků výprasku. Nedávno byl zveřejněn vědecký názor, který asi na lékařských sympoziích zastání nenajde, ale tady se bude vyjímat:)


Ruští vědci přišli s názorem, že “dostat na holou“ je jedna z nejlepších léčebných metod, která vyléčí vše od depresí po alkoholismus. Výzkumný tým z Novosibirska dokázal, že výpraskem holého pozadí rákoskou se v těle uvolňují endorfiny, které tlumí bolest a zlepšují náladu. Endorfiny mají podobný účinek jako morfin a kodein, ale nevedou k závislosti. Vedoucí vědeckého týmu, biolog Dr. Sergei Speransky, tvrdí, že metodu zkoušel také sám na sobě a pomohla mu od depresí a dokonce zlepšila jeho kardiovaskulární problémy. Údajně léčebné metody výprasku nejsou žádným objevem, např. tibetští mniši tuto metodu z léčebných důvodů uplatňují také. Speransky v rozhovoru uvedl: „Tato metoda funguje. Nejsem žádný masochista, alespoň ne v tom pravém slova smyslu, ale jsem zastánce výprasku.“

Léčba metlami a vrbovým proutím

V podobném duchu postupuje i klinický psycholog se specializací na emočně stresovou terapii
Herman Pilipenko. Tvrdí, že jeho metoda, která spočívá ve šlehání celého těla metlami a vrbovým proutím je úspěšná při léčbě alkoholismu.

Fyzioterapeut s rákoskou

V Singapuru žije starý muž Wu Chengguang, který tvrdí, že se od jakéhosi lamy naučil umění, jak dopomoci lidem od různých bolestí, především bolestí svalů. Jeho léčebným nástrojem je rákoska a se svoji ženou již založili dvě výprasková centra. Zdá se, že lidé o tuto terapii projevují značný zájem.


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Provozuje Miroslav Pařízek aspol
Všechna práva vyhrazena ©2012
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.