Na úvodní stránku

Dnes je neděle
07.03.2021


Výprask za zakázané stránky

admin

15.01.2013

Povídky

Přečteno: 6531

Komentářů: 0


Dnešní povídka vám popíše jednu hodinu informatiky v 8.A na jedné blíže nespcifikované základní škole.


Začala hodina informatiky. Mladý, asi třicetiletý učitel, začal s výkladem látky. Byla řeč o bezpečnosti na Internetu, o tom, že je anonymní a není vhodné toho o sobě příliš říkat lidem, které neznáme a kteří s emohou vydávat za kohokoli.

Při tom se učitel procházel třídou mezi poslouchajícími žáky. Potom přešel k opakování a procvičovali vyhledávání na Internetu. Žáci měli co nejrychleji vyhledat několik údajů. Učitel s ena chvíli posadil za katedru a zapisoval do třídní knihy.

Za chvíli se učitel zase vrátil do prstoru mezi žáky, aby sledoval, jak jim jde plnění úkolu. Při tom si všiml, jak jeden z žáků, Michal, kouká na nevhodné stránky. Zavolal si ho na chvíli do kabinetu. Tam se jej zeptal, jestli má zatelefonovat rodičům?

„To radši ne“, prosil Michal.

„Tak si vyber. Buď zavolám rodičům a nebo to vyřešíme na místě. Mohlo by to spravit pětadvacet na zadek řemenem“, řekl učitel a pokynul na kožený vojenský řemen, který měl na židli v kabinetu.

„To radši ten výprask“, rozhodl se Michal.

„Ale jako odstrašující případ veřejně před třídou. Souhlasíš?“

„Tak jo“, souhlasil nepříliš ochotně Michal.

Tak si vezmi tuhle klekačku a jdem. Učitel ukázal na klekačku, která byla v kabinetě, Michal ji vzal a vrátili se do třídy. Tam učitel seznámil žáky s tím, co Michal udělal a na čem se dohodli. Třída se zájmem sledovala, jak Michal položil klekačku na zem, klek si na ni obráceně, než se na ní sedí, tak, že měl zadek vystrčený ke třídě. Učitel uchopil řemen a výprask začal.

Řemen dopadal na Michalův zadek zcela přesně. Michal měl na sobě jrátké kalhoty, kapsáče. Přesto, že měl ve skoro všech kapsách spoustu věcí, stejně mu to nepomohlo. Řemen dopadal zcela přesně mezi jeho zadní kapsy a Michal zatínal zuby. Dalo se to ale vydržet a tak ani nemukl.


Učitel si v duchu odpočítával rány. Na tu poslední pětadvacátou trochu přitlačil. Michal ji ale ustál bez hlesnutí. Byl rád, že to má za sebou. Odnesl vrárit klekačku zpět do kabinetu a šel si sednout. Tadek ho docela pálil a tak byl rád, když za chvíli zazvonilo a začala přestávka. Michal věděl, že ve škole už určitě na zakázané stránky koukat nebude.


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Provozuje Miroslav Pařízek aspol
Všechna práva vyhrazena ©2012
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.