Na úvodní stránku

Dnes je neděle
07.03.2021


Proč výprask výhradně na zadek

admin

11.01.2013

Výchova

Přečteno: 7740

Komentářů: 1


Další rady vychovatele Milana. Dnes si vysvětlíme, proč je zadek pro výprask nejvhodnější a jiná místa na lidském těle jsou naopak nevhodná a nebezpečná.


Zadek je ideální místem pro absolvování výprasku. Hlavním důvodem je, že je to nejméně citlivé místo na lidském těle a místo, kde vedle svalů nejsou žádné důležité orgány, kterým bychom mohli ublížit.

Položíte-li otázku, proč dítě bijeme přes nejméně citlivé místo, pak připomenu, že výprask by neměl být brutální a bolest by měla být omezená. Navíc je tu další aspekt. Správně bychom při výkonu výprasku měli být zcela klidní, bez emocí a hlavně bez vzteku. Ne každý to ale zcela dokáže. Proto je výhodou, že zadek je nejméně citlivější a tak se při výkonu tohoto trestu emoce i částečně vybijí, aniž by to mohlo ublížit.

Rovněž i pozice zadku je k výprasku vhodná. Je v těžišti člověka, takže ten je při přehnutí přes koleno v poměrně stabilní poloze. Zadek je vhodný i pro jiné polohy při výprasku, například dítě může u výprasku klečet a má při tom zadek vystrčený a nebo i ležet na břiše. Prostě zadek je vždy poměrně dobře dostupný, a to například i ve stoje. Pokud dítě zrovna sedí, snadno si jej postavíme nebo jej k tomu vyzveme. Pokud leží na zádech, není problém jeje přetočit na břicho či mu zdvihnout nohy přes hlavu.

Zadek se jako místo pro výprask používá už staletí a pokud dobře míříme, opravdu výprask přes něj, nemůže ublížit. Je nutnou pouze dávat pozor, aby rány nešly nad, kde jsou ledviny. Neměly by jít ani pod, kde jsou stehna, která jsou výrazně citlivější než zadek. Sice ani na nich nemůžeme ublížit, ale výprask by pak už byl příliš brutální. Pozor také na boky, které jsou na tom obdobně, jako stehna.

Bezpečné není ani bití přes záda, kde může větší „herda“ poškodit páteř. Rána pružným páskem nebo prutem přes záda je rovněž extrémně bolestivá. Obdobně jsou na tom ruce o nohy a nejvíce citlivá je hlava. V ní je nejvíce důležitých orgánů lidského těla.

Z uvedeného vyplývá, že zadek je všemi aspekty pro výprask i jakýkoliv jiný tělesný trest nejvhodnější. Facku může nahradit rázné plácnutí přes zadek, které může být na zadku i několikanásobně opakované. Je to výrazně bezpečnější.

 

Milan 2005-08-05


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názor

výprask na zadek

11.03.18 11.52

ZDENĚK

Číst komentářeZpět


Provozuje Miroslav Pařízek aspol
Všechna práva vyhrazena ©2012
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.