Na úvodní stránku

Dnes je středa
03.03.2021


Nevhodné žertíky

King

07.01.2013

Výchova

Přečteno: 3103

Komentářů: 0


Každou chvíli slyšíme, jak si některé děti dělají různé nevhodné žertíky, někam planě volají, jen tak z legrace pro pobavení, či vyvádějí jiné rošťárny.


Stále přibývá zpráv, kdy děti volají anonymně na linky tísňových volání, jen tak pro pobavení. Přijede-li někdo zbytečně, je jim jedno. Vůbec je nenapadne, že ona zbytečná pomoc, může chybět právě někde jinde, kde může buď shořet dům a v něm lidé nebo umřít nemocný či zraněný člověk.

Nahlásí-li někdo bombu, pak se, pokud je to ve škole, několik hodin neučí. Ale stojí to několik hodin práce pyrotechniků, kteří ji hledají a jsou třeba právě potřeba někde jinde. Učivo je ale stejně v osnovách a žáci se to naučit musí, tak dostanou o to víc domácích úkolů a mají více samostudia. Takže na tom stejně nikdo nevydělá.

Některé žertíky jsou možná z neuvážení, že si jejich autoři neuvědomí, co to může způsobit. Některé jsou ale opakovanými „vtipy“ , které už vtipné nejsou. To, že volat zbytečně hasiče nebo záchranku vtipné není, ví už myslím i žák první třídy. Přesto se tyto nevhodné žertíky stále opakují. Co s tím?

Nedávno jsem popsal jednu příhodu, kterou jsem slyšel v rádiu, která by možná v některých případech mohla pomoct. Kdo si pamatujete na článek Výprask v přímém přenosu, tak víte, že šlo o prakticky stejný případ. Druhou možností je snižovat trestní odpovědnost dětí a děti potom zavírat do vězení. Jde o to, co je lepší. Já jsem tady spíše pro recept našich dědečků, kteří o nějakém vězení nepřemýšleli (maximálně tak o domácím), ale raději odepnuli řemen a vše vyřešili ručně a stručně. No uznejte sami, nebylo to lepší?

 

King 2005-06-29


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Provozuje Miroslav Pařízek aspol
Všechna práva vyhrazena ©2012
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.