Na úvodní stránku

Dnes je středa
03.03.2021


Kolo pravdy

King

25.12.2012

Hry

Přečteno: 3588

Komentářů: 0


Kolo pravdy je jedna z hodně zajímavých superher, kterou hraje opravdu málokdo. On ji málokdo zná, ale i kdyby ji zná, kolik lidí by našlo odvahu si ji zahrát?


Tato superhra je určena pro hraní mezi jedním jakkoliv nadřízeným člověkem a jeho podřízenými. Může to být třeba vedoucí oddílu s členy svého oddílu, čí rádce družiny se svojí družinou, nebo učitel se svými žáky, klidně i rodič se svými dětmi a nebo klasicky šéf se svými zaměstnanci.

Nařízenému zde budeme říkal hlavní aktér hry. Ten si prostě při této hře klekne a vystrčí zadek, nejlépe tak, aby neviděl na ostatní. Ti mu pak dle jeho oblíbenosti mohou uštědřit výprask na zadek. Je-li oblíbený, stačí se dotknout jeho zadku rukou či provést symbolické plácnutí (je-li určen jednotný nástroj, třeba řemen, tak symbolická rána řemenem). Je-li hlavní aktér u některého hráče neoblíbený, má možnost mu dát při této hře výprask na zadek dle svého uvážení. Po té, co skončí, předá řemen nebo pořadí dalšímu.

Sami asi už chápete, proč si tuto hru troufne hrát jenom málokdo. Ale třeba oblíbený vedoucí v oddílu ti zkusit může. Zpravidla se nemusí bát, dostane pár symbolických lehkých ran, které ho nebolí. Při prvním hraní může možná dostat nepatrně více, zejména, má-li v oddílu hodně kluků, pro které je to něco nového a protože mají poprvé příležitost vyplatit na zadek dospělého, dají mu třeba mírně více. Ale v tomto případě to stejně nebude tolik, aby to vedoucího bolelo.

Zajímavá situace může nastat, jde-li o oblíbeného vedoucího, který ale má v oddílu jednoho člena, který jej rád nemá. Troufne si, dát svému vedoucímu větší výprask? Předně, je-li jediný, bude mít zábranu proto, že podle toho vedoucí pozná, že to bylo od něho. protože ale tato hra zaručuje všem za tento výprask beztrestnost, může najít kuráž. Druhá obava ale může být z ostatních členů oddílu, kteří, pokud jim bude připadat, že je na jejich oblíbeného vedoucího příliš suroví, si to s ním mohou po schůzce vyřídit.

Z této superhy se dá udělat ještě antihra, kterou je už ale spíše recesní a kterou těžko bude někdo hrát. To by leda musel být vedoucí, kterému by dělalo dobře dostat od členů svého oddílu výprask na zadek. V této antihře se prostě obrátí to, kolik se dává. Takže neoblíbený vedoucí dostává málo a oblíbený hodně. Je to klasický případ principu antihry, která obrací princip hry.


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Provozuje Miroslav Pařízek aspol
Všechna práva vyhrazena ©2012
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.