Na úvodní stránku

Dnes je pátek
23.04.2021


Jak je na tom můj kamarád Boris

David

29.12.2012

Výchova

Přečteno: 4482

Komentářů: 2


O mém kamarádovi Borisovi vám napíšu pro srovnání. Boris dostává výprasky míň často než já, přesto, že určitě zlobivější.


Boris je můj velký kamarád. Sedíme spolu v lavici a bydlí hned vedle nás v sousedním domku. Naši fotříci jsou dost dobří kamarádi, což má své výhody i nevýhody. Nevýhodou je to, že se dohodli, že když se vzájemně navštěvujeme a na návštěvě zlobíme, že nám dávají výprask za naše rodiče. Asi jsem to napsal moc složitě, tak to vysvětlím na příkladu. Když byl Boris u nás a fotřík mi zase vykládal, že se mám nejdřív učit a pak až si zvát kamaráda, tak se ušklíbl a něco drzého řekl. Už si nepamatuju co, ale něco v tom smyslu, že jsou to hodně staromódní názory a že je jedno, kdy se budu učit a že návštěva by měla mít přednost. Fotříka to naštvalo a tak dal Borisovi na zadek řemenem. Takže zastoupil jeho fotříka, od kterého by Boris dostal výprask, kdyby si mu můj fotřík na Borise stěžoval.

Tohle platí i obráceně, takže i mě může dát Borisův fotřík na zadek, když by si myslel, že si to zasloužím. No mě se to u nich stalo zatím jen jednou, když jsme s Borisem rozbili okno. To jsme dostali výprask oba. To Boris od mého fotříka dostal výprask víckrát, teď se ale snaží si dávat pozor na to co říká, takže už dostává míň často.

Na ten výprask, co dostal Boris, co jsme uváděl jako příklad, se můžete taky podívat. To jsem si hrál taky s kamerou a natočil jsem ho. Ale politujte ho, protože je to můj dobrý kamarád a tak moc toho neřekl a měl pravdu. Najdete ho tady.

Jinak o Borisovi učitelky na základce říkaly, že je to drzounek. Dost často se pouštěl do slovních potyček s učitelkami a dost často za to nosil poznámky. Dokonce měl asi dvakrát i dvojku z chování. Tak za tu na zadek doma dostal, ale poznámky mu občas procházejí bez výprasku. Jenom mu fotřík vynadá nebo musí za trest vynést všechny koše v domě.

Boris ale občas dostal od fotříka dost velký výprask a nevěděl pořádně za co. Takže jeho fotřík je prostě náladový a Boris na rozdíl ode mě už párkrát na zadku jelita měl. Že ej zle pozná, když jeho fotřík vytáhne ze skříně rákosku, kterou normálně nepoužívá. Normálně dává Borisovi na zadek řemenem.

Když vezme Borisův fotřík tu rákosku, tak se Boris klidí. Když má doma mámu, tak hledá ochranu u ní. Ta ho nikdy neodmítne, ani když je na něj kvůli něčemu naštvaná. Prostě nechce, aby Boris dostal tak velký výprask jenom proto, že má jeho fotřík špatnou náladu. A když si Boris sedne mámě na klín, tak si mu jeho fotřík netroufne udělat nic. Akorát tam musí sedět do doby, než se fotřík uklidní. Pokud je ale Borisova máma na druhé straně pokoje a mezi Borisem a ní je jeho fotřík s rákoskou, tak je to horší, protože přímluvy jeho mámy na jeho fotříka neplatí. Pokud se mu nepodaří proklouznout k mámě a nebo utéct, tak dopadne špatně. Ale naštěstí takovéhle surové vejřezy dostal jen dva a dalším asi dvanácti utekl.

Boris to má doma volnější a fotřík ho tak nebuzeruje. Ale já bych to s ním neměnil, kvůli té náladovosti jeho fotříka a hlavně kvůli těm surovým výpraskům, když je naštvaný. Boris nedokáže odhadnout, za co doma dostane a za co ne a kolik. Třeba, že dostane za dvojku z chování, je mu jasné. Ale neví kolik dostane. To já vím od svého fotříka přesně, kolik a kdy za co dostanu. Třeba za poznámku dostávám rovnou ten druhý výprask. Pokud je to poznámka za zapomenutí nebo nějakou jinou vyloženou maličkost, tak ten první nejmenší. Ale za dvojku z chování, kterou jsem naštěstí nikdy neměl, bych určitě dostal ten třetí velký výprask.

Mě ani Borisovi rodiče moc nezakazují. Boris, který dostává výprasků míň, občas nějaké ty zákazy má, ale taky spíš výjimečně. Ale jeho rodičům, je jedno, kdy se učí, nechávají to na něm, aby si to rozhodl sám. Kdežto můj fotřík chce, abych se učil nejdříve, že prostě nejdřív povinnosti a potom zábava. Jenže například v zimě, kdy je brzo tma, než si udělám úkoly a naučím se do školy, je tma a pak mě zase nechce pustit ven, že už je tma. Po dlouhém přemlouvání mě aspoň pustí k Borisovi, kam můžu projít společnou brankou mezi našimi zahradami, kterou tam máme rok od té doby, co dělal soused (Borisův fotřík) nový plot.

No posuďte sami, kdo to máme lepší, jestli já nebo Boris. Já bych řekl, že já a svého fotříka bych za Borisova neměnil. Výprasků sice dostávám o hodně více, ale zase tak moc nebolej.


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názor

POŘÁD STEJNÁ 4 HUDBA VIDEU NA JEDNOM PO 5 ARAKIAN

20.03.20 01.37

LUDIX 87

Bez nadpisu

17.12.16 14.34

LUDIK

Číst komentářeZpět


Provozuje Miroslav Pařízek aspol
Všechna práva vyhrazena ©2012
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.