Na úvodní stránku

Dnes je středa
03.03.2021


Kdo druhému jámu kopá, sám do ní padá

King

10.12.2012

archiv

Přečteno: 2957

Komentářů: 0


Další povídka z archivu je z roku 2001.


     Kdo druhému jámu kopá, sám do ní padá. To je pravdivé přísloví. Mohla si to vyzkoušet parta čtyř kluků - bráchové Michal a Pavel a druzí bráchové Mirek a Franta. Michalovi je 13 let, Pavlovi 11 let. Oba se velice rádi frajeří na mladší a slabší.

     Mirkovi je 13 let, Frantovi jedenáct. Na naši školu chodí od září. Michal s Pavlem jsou jejich nejlepší kamarádi. Udělali spolu opravdu povedenou partu. Michal s Pavlem byli vždycky frajeři, ale od doby, co se dali dohromady s Mirkem a Frantou je to daleko horší.

     Před rokem bylo Michal s Pavlem nepříjemní frajírci, vytahovali se, trochu i šikanovali, vyjímečně se ale odhodlali k tomu slabší a mladší kluky a holky bít. Pokud jim dal někdo najevo, že se jich nebojí, tak ho nechali na pokoji.

     S přistěhováním Mirka a Franty se ale vše změnilo. Vytvořila se zde parta, která se nezastavila téměř před ničím. Její hlavní náplní byla šikana mladších a slabších. Kdo se nechtěl podřídit, toho zmlátili. Nejprve málo, když se nepodřídil, tak víc. Pokud se ani potom nepodřídil, tak následovalo ve dvou případech surové zmlácení.

     Několika starším klukům došla trpělivost. Povedený čtyřlístek velmi surově zmlátil dva mladší kluky, kteří se jich nebáli a nechtěli se nechat šikanovat. Když si na ně straší kluci tak trochu "vyšlápli", aby jim razantně řekli, že jestli se šikanou neskončí bude zle, udály se další události. Povedený čtyřlístek se stejně silných kluků bál a protože byli zvyklí ty, kteří s ejim nelíbili mládit, soudili podle sebe. Však to znáte, podle sebe soudím tebe. Báli se tedy, že je kluci zmlátí. Asi si byli vědomi toho, že by si to zasloužili.

     Při tomto setkání procházeli nedaleko tátové obou bratrských dvojic. Povedený čtyřlístek si je zavolal na pomoc. A tak to ostatní kluci rozebrali před jejich rodičemi. Neměli v úmyslu na kluky žalovat, chtěli si to s nima vyříkat sami. Ale kluci si k tomu sami své otce přivolali.

     Jak to skončilo. Otcové odepli řemeny a povedený čtyřlístek dostal přímo na ulici před ostatními pořádný výprask na zadek. Nejdřív to čekalo starší Michala Mirka a potom mladší Pavla a Frantu. Výprask to byl opravdu pořádný, ale plně zasloužený. Uvidíme, jak se z něj kluci poučí. Měli aspoň možnost poznat, jaké to je, když oni mlátí mladší kluky a holky. Zatím uplynuly dva týdny a je klid.


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Provozuje Miroslav Pařízek aspol
Všechna práva vyhrazena ©2012
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.