Na úvodní stránku

Dnes je středa
03.03.2021


Obrácené Velikonoce

King

09.12.2012

archiv

Přečteno: 4432

Komentářů: 0


Tuto povídku jsme našli v archivu. Napsána byla v roce 2002.


     Je to už pár let, co jsme byli na jedné akci na Moravě. Byly akorát Velikonoce. Nás tu bylo osm kluků ve věku od 10 do 14 let. Vypravili jsme se na proutí a pletli jsme pomlázky. Jaké bylo ale naše překvapení, když jsme zjistili, že tady mají jednou za čtyři roky obrácené Velikonoce. Prostě na přestupný rok tady vyplácí ženské chlapy a holky kluky.

     Když jsme se na velikonoční pondělí chystali vyrazit na koledu, byli jsme zaskočeni. Nahrnuly se na nás vyhrnuly holky a pěkně nás vyplatily. My neměli nic, co by jsme jim dali a někteří na ně měli ještě řeči. Některé holky se na ty kluky, co měli nejvíc řečí, naštvaly a ti dostali trochu víc. Jiné to ale moc nepřeháněly.

     Tak jsem měli možnost aspoň jednou v životě poznat, jak prožívají Velikonoce holky. Na některé z nás tenhle zážitek zapůsobil tak, že od té doby holky přece jenom aspoň trochu šetříme a nejsme tak suroví.

     Jméno té vesničky jsem už zapomněl. Tenkrát jsem moc rád nebyl, ale s odstupem času mě napadá, že to není zase tak špatný nápad. Je přece rovnoprávnost, tak v tomhle ji v této vesničce mají aspoň ze čtvrtiny.

     Tenhle zvyk tady platil obecně. Někteří z nás byli rádi, že tu nejsme se svými mámami, protože ty by se na nás mohly vyřádit za naše lumpárny. Takovýhle velikonoční výprask by jim mohl přijít vhod.


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Provozuje Miroslav Pařízek aspol
Všechna práva vyhrazena ©2012
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.